Rezerwy Lecha Poznań już w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Dwa gole łotewskiego obrońcy

Lech II Poznań pokonał na wyjeździe Spartę Szamotuły 5:0 i awansował do półfinału okręgowego Pucharu Polski. Bramki dla ?Kolejorza? zdobywali Niklas Zulciak, Maciej Orłowski, Krystian Sanocki i Antonijs Cernomordijs (dwie).
Starcie rezerw Lecha Poznań ze Spartą Szamotuły to jedyny z poznańskich ćwierćfinałów okręgowego Pucharu Polski, który odbywa się tak wcześnie. Także w niedzielę miały się odbyć derby Poznania między TPS Winogrady a Wartą, ale spotkanie zostało przesunięte na 16 marca z powodu złego stanu boiska.

Lech jeszcze przed przerwą był pewny awansu do półfinału OPP. Już w czwartej minucie do siatki trafił Niklas Zulciak, jedenaście minut później gola z karnego dołożył Maciej Orłowski. Po chwili bramkę zdobył Krystian Sanocki i na przerwę goście schodzili z trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie dwukrotnie do siatki rywala trafił piłką Łotysz Antonijs Cernomordijs i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0.

Pozostałe ćwierćfinały okręgowego Pucharu Polski strefy poznańskiej: TPS Winogrady - Warta Poznań 16 marca o godzinie 16.00, Orły Pniewy - LZS Wronczyn 19 marca o godzinie 14.00, Luboński KS - Polonia Środa Wielkopolska 16 marca o godzinie 16.00.

Sparta Szamotuły - Lech II Poznań 0:5 (0:3)

Bramki:
Zulciak (4.), Orłowski (15. - z karnego), Sanocki (18.), Cernomordijs (55. i 84.)

Lech: Miłosz Mleczko - Antonijs Cernomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski - Robert Gumny, Patryk Janasik (46. Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes - Maciej Orłowski (46. Kamil Szubertowski) - Krystian Sanocki, Niklas Zulciak (60. Wojciech Mielcarek) - Piotr Kurbiel