Lech Poznań - Cracovia 2:1. Jan Urban: Tak powinien wyglądać mecz zespołów z czołówki tabeli

- To chyba pierwszy raz za mojej kadencji w Lechu, gdy przegrywaliśmy, a jednak zdołaliśmy zwyciężyć. Moim zdaniem to był fajny mecz do oglądania - powiedział trener zwycięskiej drużyny Jan Urban.
Lech Poznań po emocjonującym meczu pokonał Cracovię 2:1. Lechici jednak źle zaczęli ten mecz, bo po golu Bartosza Kapustki przegrywali 0:1. - Ale dobrze, że szybko odpowiedzieliśmy. Gdyby Jevtić nie strzelił tego gola, to byłoby znacznie trudniej. Bardzo ważne było to trafienie, bo nie ulega wątpliwości, ze gdyby Cracovia dłużej prowadziła jedną bramką, to czuliby się dużo pewniej. A tak wszystko zaczęło się od początku - komentuje trener Lecha Jan URban.

- Wydaje mi się, że mecz przebiegł tak, jak się spodziewaliśmy. Cracovia była w dobrym momencie i pokazali to dzisiaj. My natomiast zrobiliśmy wszystko z naszej strony, by wygrać. Mieliśmy kilka dobrych okazji na strzelenie gola. Nie było chyba takiej sytuacji za mojej kadencji w Lechu, gdzie przegrywaliśmy, a ostatecznie zdołaliśmy odwrócić wynik i wygrać - dodaje trener Lecha Poznań: - Cracovia pokazała wysoki poziom techniczny, nie było łatwo im odebrać piłkę. To bardzo ważne spotkanie dla nas.

Szkoleniowiec docenił też wsparcie prawie 25 tysięcy kibiców, którzy przyszli na Inea Stadion. 10 tysięcy z nich stanowiły dzieci, które na stadion weszły za darmo w ramach akcji "Gimnazjaliści na Kolejorza": - Na pewno nam pomogli. A poza tym wydaje mi się, że obydwie drużyny stworzył takie widowisko, że było co oglądać. Tak powinny grać drużyny z czołówki ligi.Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CADI186 Zdjęcie Adidas Piłka nożna 11Glider Zdjęcie Adidas Piłka Nożna EKSTRAKLASA GLIDER AX7583
Adidas Niemcy piłka CADI186 Adidas Piłka nożna 11Glider Adidas Piłka Nożna EKSTRAKL...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info