Lech Poznań - Cracovia. Jan Urban o szybkomyślącym Damianie Dąbrowskim

W niedzielę Lech Poznań podejmuje Cracovię (godz. 18, relacja na poznan.sport.pl). W składzie trzeciego zespołu ekstraklasy jest Damian Dąbrowski, którego bardzo dobrze zna trener mistrzów Polski Jan Urban. - Jest młody, a wygląda na bardzo doświadczonego zawodnika - mówi szkoleniowiec.
Urban prowadził Dąbrowskiego pięć lat temu w Zagłębiu Lubin. - Było wtedy wielu ciekawych młodych chłopaków. Kilku z nich jest teraz poza Lubinem, ale Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd czy Adrian Rakowski. Można było na nich oprzeć zespół, ale inaczej się te losy ułożyły - mówi trener Lecha. - Próbowałem dać im szansę rozwoju w ekstraklasie - dodaje.

W Lubinie mówi się, że jeśli ktoś wpłynął na rozwój Dąbrowskiego, to właśnie Urban, który tłumaczył, że warto grać do przodu, nie tylko do tyłu bądź wszerz boiska. Gdy trener odszedł z Zagłębia, miejsca dla pomocnika w Lubinie zabrakło. W końcu przeszedł do Cracovii, w której zanotował niedawno niebywały wręcz postęp. Kwestią czasu jest powołanie do reprezentacji.

- Cieszy to, jak się rozwija. To nigdy nie był szybkościowiec, ale bardzo poprawił ostatnio szybkość decyzji. Zawsze miał przegląd sytuacji, ale przyspieszył czas decyzji. Przez to wydaje się szybko. Do tego gra z dużą precyzją, analizuje to co się dzieje. Jest młody, a wygląda na bardzo doświadczonego zawodnika. Ma już za sobą dużo meczów - chwali Dąbrowskiego Urban.