Liga Europejska. Wysoka porażka Fiorentiny, inny rywal Lecha Poznań gra dalej po pasjonującej końcówce! [WIDEO]

Piłkarze FC Basel pokonali 2:1 AS St. Etienne i awansowali do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Z rozgrywkami pożegnał się drugi grupowy rywal Lecha Poznań, Fiorentina, która aż 0:3 przegrała z Tottenhamem.

Do 1/8 finału Ligi Europejskiej awansowały cztery drużyny hiszpańskie kluby i trzy angielskie. Wśród tych drugich jest Tottenham, który wyeliminował Fiorentinę z Jakubem Błaszczykowskim w składzie. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w Londynie w 74. minucie, gdy jego zespół przegrywał już z Tottenhamem 0:2. Ostatecznie uległ 0:3 i odpadł z rozgrywek. W pierwszym meczu we Florencji grupowi przeciwnicy Lecha Poznań zremisowali z Anglikami 1:1.

Straty z przegranego 2:3 meczu we Francji musieli na własnym stadionie odrabiać zawodnicy FC Basel. Już w 15. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego gola dla mistrzów Szwajcarii strzelił Luca Zuffi i to gracze St. Etienne byli w tym momencie za burtą. W 82. minucie stracili jeszcze pomocnika Valentina Eysserica, który dostał drugą żółtą kartkę. Zaledwie dwie minuty później siły na boisku się wyrównały, bo także po drugiej żółtej kartce z gry został usunięty Breel Embolo.

To był jednak dopiero początek prawdziwych emocji. W 89. minucie na 1:1 wyrównał kapitan gości Mustapha Sall i w tym momencie to Francuzi byli dalej. Jednak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo i awans niedawnym rywalom Lecha Poznań zapewnił Luca Zuffi. Przy stanie 4:4 w dwumeczu o odpadnięciu St. Etienne zdecydowała większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe przez zespół z Bazylei.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek o godz. 13 w Nyonie.