Liga Europejska. FC Basel przegrało we Francji, Fiorentina zremisowała z Tottenhamem Hotspur

Żaden z rywali Lecha Poznań, którzy wyprzedzili go w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej, nie zdołał wygrać meczu w pierwszej rundzie play-off Ligi Europejskiej. FC Basel odrabiało straty, ale przegrało z AS St. Etienne 2:3, a Fiorentina zremisowała 1:1 z Tottenhamem Hotspur
Szwajcarski mistrz FC Basel grał na wyjeździe z AS St. Etienne i przegrał 2:3. Francuzi prowadzili już 2:0 po golach Senegalczyka Moustaphy Salla i Francuza Kevina Monnet-Paqueta. Szwajcarzy zdołali doprowadzić do wyrównania - bramki zdobyli Walter Samuel w 44. minucie oraz Mark Janko w 56. minucie. Ostatecznie jednak zwyciężył zespół francuski, który wygrał 3:2. Gola zdobył Jean-Christophe Bahebeck.

Fiorentina natomiast na własnym boisku zremisowała z Tottenhamem Hotspur 1:1. Anglicy prowadzili po rzucie karnym, który wykorzystał w 37. minucie Belg Nacer Chadli. Wyrównanie padło w 59. minucie po strzale Federico Bernardeschiego, a asystę zaliczył wtedy Jakub Błaszczykowski.