David Holman odszedł z Lecha Poznań i w debiucie zdobył bramkę [WIDEO]

Zespół Debreceni VSC pokonał 4:0 Vasas Budapeszt w swoim pierwszym ligowym meczu w tym roku, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył David Holman, który cały poprzedni rok spędził w Lechu Poznań.

Węgierska ekstraklasa, tak jak polska, w miniony weekend wznowiła rozgrywki po przerwie zimowej. Najbardziej efektowne zwycięstwo w dwudziestej kolejce odniosła drużyna Debreczyna, która pokonała 4:0 stołeczny Vasas. Przy stanie 2:0, w 35. minucie bramkarza gości pokonał David Holman. Gol nie powinien być uznany, bo były piłkarz Lecha Poznań był na spalonym w momencie, gdy piłkę zagrywał mu jeden z kolegów. Spalony był wyraźny, ale źle ustawiony asystent nie zauważył tego.

Dla blisko 23-letniego piłkarza był to pierwszy występ w węgierskiej ekstraklasie od czerwca 2014 roku, gdy zagrał dla swojego poprzedniego klubu, Ferencvarosu Budapeszt. Wtedy również wyszedł w podstawowym składzie. Poprzedniego gola w lidze zdobył we wrześniu 2013 roku - pokonał wówczas bramkarza Lombardu Papa, również w barwach Ferencvarosu.

David Holman przez cały 2015 rok był zawodnikiem Lecha Poznań, wypożyczonym z budapesztańskiego klubu. Kolejorz nie zdecydował się w grudniu na wykupienie piłkarza, który wcześniej był młodzieżowym reprezentantem Węgier i był uważany w swoim kraju za wielki talent.

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!