Lech Poznań. Lampy nad boiskiem przy Bułgarskiej [ZDJĘCIA]

Specjalny system naświetlanie murawy i przykrycie jej agrowłókniną - na stadionie przy Bułgarskiej trwają zabiegi, które mają sprawić, by podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań z Termalicą Nieciecza boisko był w jak najlepszym stanie
Kto w ostatnich dniach był w pobliżu stadionu przy ul. Bułgarskiej, z pewnością zauważył, że obiekt jest od wewnątrz podświetlony na żółto. Ten niecodzienny widok to efekt działania specjalnych lamp, które godzinami naświetlają murawę stadionu. Są ustawione na specjalnych wózkach, a cała konstrukcja ma długość boiska piłkarskiego, czyli ok. 100 metrów. Lech Poznań wypożyczył ten system, by trawa była w jak najlepszym stanie na niedzielny mecz ligowy z Termalicą Nieciecza.

Naświetlanie murawy to powszechna praktyka na stadionach, na których, tak jak w Poznaniu, jest bardzo ograniczony dostęp promieni słonecznych do boiska.

Pojedynek z beniaminkiem ekstraklasy rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.30. Będzie to pierwszy oficjalny mecz mistrzów Polski w tym roku.