Nowy kontrakt Szymona Pawłowskiego z Lechem Poznań już uzgodniony. Umowę przedłuży też Krzysztof Kotorowski?

- Mamy już ustalone wszystkie warunki kontraktu z Szymonem Pawłowskim - mówi wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski i zapewnia, że klub rozmawia z wszystkimi piłkarzami, którym w tym roku wygasają umowy z Kolejorzem.


Po tym jak kontrakt z Lechem Poznań do 2019 roku przedłużył Jasmin Burić, w kadrze mistrzów Polski jest jeszcze sześciu zawodników, którzy są związani z klubem do końca tego sezonu oraz Paulus Arajuuri, który ma umowę do końca grudnia. Z tej szóstki dwaj gracze - Sisi i Vladimir Volkov - związali się z Lechem do czerwca, ale klub będzie miał później możliwość przedłużenia ich umów.

Wciąż niejasna jest przyszłość Marcina Kamińskiego, Gergo Lovrencsicsa, Krzysztofa Kotorowskiego i Szymona Pawłowskiego. Choć akurat w przypadku tego ostatniego wygląda na to, że pozostanie on przy Bułgarskiej. - Jesteśmy bardzo blisko podpisania kontraktu z Szymkiem Pawłowskim. Właściwie to mamy już ustalone wszystkie warunki i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia, albo dwóch podpiszemy umowę - mówi Piotr Rutkowski i dodaje: - Rozmawiamy z wszystkimi tymi zawodnikami na temat przedłużenia umów, także z Paulusem.

Ofertę pozostania w klubie na dłużej dostał też Krzysztof Kotorowski, rezerwowy bramkarz, który w tym roku skończy już 40 lat. - Rozważamy różne scenariusze - mówi Piotr Rutkowski.

Zostań Prezesem i zbuduj Swoją Drużynę w Ekstraklasie!