Dariusz Formella nie zagra wiosną w Lechu Poznań. Zostanie wypożyczony

Pomocnik Lecha Poznań Dariusz Formella wraca do Arki Gdynia, z której trzy lata temu trafił do Kolejorza. Teraz zostanie wypożyczony do pierwszoligowca na pół roku.


Młodzieżowy reprezentant Polski opuścił już zgrupowanie Kolejorza w Hiszpanii i teraz czekają go testy medyczne przed wypożyczeniem do Arki Gdynia. Do nowej drużyny Dariusz Formella dołączy w Gniewinie, bo tam właśnie trójmiejski zespół przygotowuje się do drugiej części sezonu.

Dwudziestolatek będzie występował w Arce do końca sezonu, a potem ma wrócić do Poznania. W umowie między klubami nie ma zapisu o prawie pierwokupu, nie została też zawarta kwota ewentualnego transferu definitywnego.

Dariusz Formella rozegrał w Lechu Poznań 58 meczów w ekstraklasie, zdobył w nich cztery bramki. W tym sezonie było to dziewiętnaście występów ligowych (tylko jeden w podstawowym składzie), a ponadto siedemnaście gier w rozgrywkach pucharowych.

Zawodnik jest wychowankiem Jedynki Reda, skąd pochodzi, a potem spędził kilka sezonów w zespołach juniorskich Arki Gdynia, a następnie zadebiutował w pierwszym zespole tego klubu. Miał wtedy siedemnaście lat.