Sport.pl

Zmiany sparingów Lecha Poznań podczas zgrupowania w Hiszpanii

Zmianie uległ terminarz sparingów piłkarzy Lecha Poznań podczas drugiego tegorocznego zgrupowania, które w poniedziałek rozpoczęło się w Alhaurin el Grande w Hiszpanii.
Pierwotnie Kolejorz miał zmierzyć się z Akademią Puskasa, Spartą Praga, Slavią Praga i Dynamem Kijów. Ostatecznie nie dojdzie do meczów z węgierską Akademią oraz czeską Spartą. Zmienił się też terminarz spotkań. Już dwa dni po przylocie, w środę (a nie jak pierwotnie planowano w czwartek), mistrzowie Polski zagrają pierwszą grę kontrolną. Rywalem będzie Dynamo Kijów, w barwach którego występuje były lechita Łukasz Teodorczyk.

W sobotę zamiast meczu ze Spartą Praga odbędzie się spotkanie z dziewiątym zespołem ligi chińskiej, Jiangsu Suning. W poniedziałek - zgodnie z planem - Kolejorz zmierzy się ze Slavią Praga, z kolei w czwartek, 4 lutego rywalem mistrzów Polski będzie uczestnik fazy pucharowej Ligi Europejskiej, rosyjski FK Krasnodar, który przygotowuje się do dwumeczu 1/16 ze Spartą Praga.

Wszystkie sparingi mają zostać rozegrane w ośrodku treningowym w Marbelli. Pierwotnie zaplanowano je na godzinę 16, sztab szkoleniowy Lecha chce jednak by mecze rozpoczynały się pół godziny później.

Sparingi Lecha w Hiszpanii:

27 stycznia - Dynamo Kijów

30 stycznia - Jiangsu Suning

1 lutego - Slavia Praga

4 lutego - FK Krasnodar

Więcej o: