Sport.pl

Piłkarze Lecha Poznań po długiej podróży rozpoczęli zgrupowanie w Hiszpanii

W poniedziałek późnym popołudniem po całodniowej podróży piłkarze Lecha Poznań dotarli do hiszpańskiej miejscowości Alhaurin el Grande, gdzie będą szlifować formę przez najbliższych 12 dni.
Podróż mistrzów Polski na drugie tegoroczne zgrupowanie trwała ponad 13 godzin. Lechici wczesnym rankiem, tuż po godzinie piątej, wyruszyli spod stadionu w Poznaniu na lotnisko w Berlinie. Stamtąd najpierw polecieli na Majorkę, a dopiero tam przesiedli się do samolotu lecącego na stały ląd w Hiszpanii. W Alhaurin el Grande niedaleko Malagi poznaniacy spędzą najbliższych dwanaście dni. Już po przyjeździe lechici odbyli pierwszy trening. Boisko zlokalizowane jest bowiem na terenie hotelu Alhaurin Golf Resort. Przez godzinę poznaniacy biegali i grali w dziadka. Od wtorku zaczną ćwiczyć dwa razy dziennie.

Zgrupowanie w Hiszpanii będzie najważniejszym etapem przygotowań lechitów przed startem wiosennych rozgrywek. Na Cyprze mistrzowie kraju pracowali nad formą fizyczną, a teraz będzie czas na taktykę i sparingi. To cieszy piłkarz. - Cieszy nas wszystkich, bo więcej piłki, to więcej radości - nie kryje przed kamerami Lech TV obrońca Kolejorza, Maciej Wilusz.

Sztab szkoleniowy Lecha zabrał do Hiszpanii 24 piłkarzy, w tym aż czterech bramkarzy a tylko jednego napastnika. Szansę zaprezentowania swoich możliwości dostanie też dwóch kolejnych zawodników z zespołu rezerw, lewy obrońca Robert Gumny i bramkarz Adam Makuchowski. W środę do ekipy Kolejorza powinien dołączyć duński napastnik Nicki Bille Nielsen, który jeśli przejdzie testy medyczne to już we wtorek podpisze 2,5-letni kontrakt z poznańskim klubem.

Lechici mają w planach rozegrać w Hiszpanii aż cztery sparingi tj. z Dynamem Kijów (27.01), Jiangsu Suning (30.01), Slavią Praga (01.02) i FK Krasnodar (04.02). Dzień później ekipa Lecha wróci do kraju. Przed startem wiosennych rozgrywek rozegra jeszcze sparing z Chrobrym Głogów. Pierwszy mecz w walce o ligowe punkty 14 lutego o godz. 15:30 na stadionie przy Bułgarskiej z Termaliką Nieciecza.

Więcej o: