Lech Poznań podał kadrę na obóz w Hiszpanii. Jeden napastnik i... czterech bramkarzy

Robert Gumny i Adam Makuchowski zostali włączeni do kadry Lecha Poznań na drugi tej zimy obóz przygotowawczy, na który mistrzowie Polski polecą w poniedziałek do Hiszpanii.


Adam Makuchowski 19-letni bramkarz z rezerw Kolejorza. Po tym jak Jan Urban dodał nastolatka do listy zawodników na drugie zimowe zgrupowanie, jest na niej już czterech bramkarzy. Na Cyprze, na pierwszym obozie byli bowiem Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski i Mateusz Lis.

Drugą nową twarzą w zespole jest Robert Gumny. To boczny obrońca i podobnie jak Adam Makuchowski grał jesienią w rezerwach. Obaj są też młodzieżowymi reprezentantami Polski. Robert Gumny w czerwcu skończy dopiero 18 lat, a w kadrze na obóz w Hiszpanii zastąpi sprzedanego do Konyasporu Barry'ego Douglasa. Wychowanek Lecha Poznań zagrał w sobotnim meczu sparingowym z Wigrami Suwałki (3:1). Lech Poznań zapewnia jednak, że sprowadzi w miejsce Szkota nowego lewego obrońcę.

Podobnie ma być z napastnikiem, bo tak jak na Cypr, Jan Urban może zabrać tylko jednego gracza do ataku. Jest nim Dawid Kownacki. Drugi z napastników w kadrze Lecha, Marcin Robak wraca do zdrowia po zabiegu stawu skokowego i prawdopodobnie dopiero w kwietniu pojawi się na boisku.

Bardzo możliwe, że już w Hiszpanii do ekipy mistrzów Polski dołączy Duńczyk Nicki Bille, który dostał zgodę na transfer od władz swojego klubu Esbjerg fB.

Kadra Lecha Poznań na obóz w Alhaurin el Grande

Bramkarze: Krzysztof Kotorowski, Mateusz Lis, Jasmin Burić, Adam Makuchowski; obrońcy: Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Dariusz Dudka, Maciej Wilusz, Paulus Arajuuri, Tomasz Dejewski, Robert Gumny; pomocnicy: Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski, Abdul Aziz Tetteh, Gergo Lovrencsics, Karol Linetty, Sisi, Maciej Gajos, Dariusz Formella, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak; napastnik: Dawid Kownacki.