Obrońca Lecha Poznań zagrał w młodzieżowej reprezentacji Łotwy. Wreszcie zwycięstwo

Piłkarz Lecha II Poznań Antonijs Cernomordijs rozegrał 90 minut w barwach reprezentacji Łotwy U-21, która pokonała 3:2 Tadżykistan podczas turnieju o Puchar Wspólnoty.

W Sankt Petersburgu, na pełnowymiarowym, ale krytym boisku piłkarskim trwa 23. edycja turnieju, w którym rywalizują ze sobą młodzieżowe reprezentacje krajów - byłych republik ZSRR. Podstawowym zawodnikiem kadry Łotwy U-21 jest Antonijs Cernomordijs, którego "Kolejorz" wypożyczył z BFC Daugavpils.

Łotyszom nie wiodło się w Rosji najlepiej. Najpierw przegrali 1:2 z Estonią, a potem w takim samym stosunku - z gospodarzami imprezy. W obu spotkaniach tracili bramki w końcówkach. W pojedynku z Tadżykistanem prowadzili 2:1, ale rywale wyrównali w 81. minucie. Zanosiło się więc na remis, ale trzy minuty przed końcem samobójcze trafienie zanotował Amirbiek Dżurabojew i kadra lechity zwyciężyła 3:2, co dało jej trzecie miejsce w grupie. W sobotę zostaną rozegrane spotkania o konkretne miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Wspólnoty. Rywalem Łotyszy w pojedynku o piąte miejsce będzie Białoruś.

We wszystkich trzech dotychczasowych meczach Antonijs Cernomordijs zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. 19-latek od dłuższego czasu jest w szerokiej kadrze Lecha Poznań, został nawet zgłoszony w tym sezonie do gry w ekstraklasie, ale wciąż czeka na debiut w oficjalnym meczu pierwszej drużyny "Kolejorza". Jesienią zagrał siedem razy w trzecioligowych rezerwach.