Sport.pl

Transfery. Marcin Kamiński wyjedzie do Ameryki?! Chce go klub z Chicago

Amerykańskie media donoszą, że Marcin Kamiński jest celem transferowym klubu Chicago Fire. 24-letni obrońca wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Lechem Poznań, który wygasa wraz z końcem czerwca.
Zaskakującą informację podał amerykański serwis chicagonow.com. Według portalu miejscowy klub Chicago Fire jest poważnie zainteresowany ściągnięciem Marcina Kamińskiego z Lecha Poznań. 24-letni obrońca "Kolejorza" jest - według doniesień - drugim środkowym obrońcą, którego klub zamierza pozyskać w najbliższym czasie. Dyrektor sportowy Nelson Rodriguez chciałbym sprowadzić Kamińskiego do Chicago jeszcze tej zimy. Rozgrywki MLS, w których występują Fire, ruszają bowiem na początku marca.

Amerykanie nie są jednak jedynymi, którzy widzieliby Kamińskiego u siebie w zespole. Holenderskie media donoszą, że obrońca Lecha znajduje się także na liście transferowej NEC Nijmegen. - Przedstawiłem Lechowi moje oczekiwania i warunki. Teraz czekam na odpowiedź. Będziemy rozmawiali. Oczywiście, że Lech ma priorytet. Gdybyśmy się nie porozumieli w sprawie przedłużenia kontraktu, chciałbym wyjechać za granicę -mówił piłkarz kilka dni temu .

Kamiński przechodzą do Chicago Fire kontynuowałby polskie tradycje związane z tym klubem. W przeszłości jego barwy reprezentowali m.in. Piotr Nowak, Jerzy Podbrożny oraz Tomasz Frankowski. Szacuje się, że miasto jest największym skupiskiem osób polskiego pochodzenia poza granicami naszego państwa (ponad milion osób, w tym około 250 tys. porozumiewa się po polsku).

Więcej o:
Komentarze (4)
Transfery. Marcin Kamiński wyjedzie do Ameryki?! Chce go klub z Chicago
Zaloguj się
 • t_78

  Oceniono 2 razy 2

  Gwiazda...?!

 • sleperyby

  Oceniono 4 razy 2

  Autor zapomniał dodać, że jest to największe skupisko na świecie matołów porozumiewających się - gorzej lub lepiej - po polsku i największe skupisko na świecie zwolenników pislamskiego Ciemnogrodu !!

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Gwiazda? On ma 24 lata i niech sie uczy swojego fachu a nie do Chicago Fire na emeryture jedzie. Za 10 lat to moze wyjechac do Ameryki. Co za kopacz.

 • m5

  0

  Gwiadza... Muahahahahhaaha, wy ale głupi jesteście!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX