Pomocnik Lecha II Poznań na testach w klubie z drugiej ligi

20-letni pomocnik Marcin Gawron z drugiej drużyny Lecha Poznań przebywa na testach w Radomiaku Radom, siódmej drużynie w tabeli drugiej ligi.


Rok temu o tej porze Marcin Gawron szykował się do wyjazdu na zgrupowanie Lecha Poznań w Turcji i poleciał tam wówczas z zespołem Macieja Skorży. Nie było to wielkim zaskoczeniem, bo nastolatek już wcześniej trenował z pierwszą drużyną, a jesienią 2014 roku zagrał w kilku sparingach "Kolejorza". Nigdy jednak nie trafił na stałe do kadry ekstraklasowego zespołu Lecha Poznań.

Pierwszą część tego sezonu Marcin Gawron znów spędził w rezerwach klubu z Bułgarskiej i rozegrał w nich dwanaście spotkań w trzeciej lidze. Teraz zawodnik, który może grać w środku pomocy lub w ataku, szuka możliwości występów na wyższym poziomie rozgrywkowym. Właśnie rozpoczął testy w Radomiaku Radom, w którym od grudnia jest już Adrian Szady, bramkarz rezerw "Kolejorza".

Radomiak to siódma ekipa w tabeli drugiej ligi. Oprócz lechity testuje też Olafa Martynka z Legii Warszawa. Prezesem radomskiego klubu jest Sławomir Stempniewski, popularny "Pan Sławek", ekspert sędziowski w stacji TV Canal+.

Przypomnijmy, że tej zimy do Rakowa Częstochowa, czyli innego drugoligowego klubu, został sprzedany Grzegorz Rogala z rezerw Lecha Poznań.