Trener Jan Urban: Legia Galacticos? Damy radę jak Atletico Madryt

- Wolę zwracać uwagę na to, co my możemy zrobić niż przejmować się ruchami transferowymi Legii Warszawa - mówi trener Lecha Poznań Jan Urban. - Jeżeli chce ona budować Galacticos, niechaj to robi. Poradzimy sobie jak poradziło sobie Atletico Madryt.
Legia Warszawa pozyskała już tej zimy Kaspra Hämäläinena, Artura Jędrzejczyka i Ariela Borysiuka, a na tym nie zamierza poprzestać. Lech Poznań ma na razie Hiszpania Sisiego, sprowadzonego z drugiej ligi południowokoreańskiej i - zgodnie ze słowami wiceprezesa Piotra Rutkowskiego - na tym może skończyć. Trener Jan Urban liczy jeszcze na napastnika, ale nie jest powiedziane, że taki piłkarz do Kolejorza dołączy w tym oknie transferowym. - Jest jeden taki piłkarz na rynku, jeśli się uda, to do nas trafi. Lech obserwował go jeszcze zanim ja tutaj trafiłem - mówi Jan Urban.

Piotr Rutkowski twierdzi, że Lech ma dwóch kandydatów, ale czy zdoła pozyskać jednego z nich, nie jest powiedziane. Nieoficjalnie wiadomo, że Kolejorz szuka takiego gracza w drugiej lidze hiszpańskiej.

Gdyby nawet zdołał przeprowadzić ten transfer, to i tak nie zdoła w ten sposób dorównać transferom przeprowadzonym przez warszawską Legię. Ani sam Lech, ani trener Jan Urban nie widzą jednak w tym problemu. - Legia mówi o tym, że się zbroi od lat, a to my jesteśmy mistrzem Polski - mówił w środowej rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wiceprezes klubu Piotr Rutkowski.

Jan Urban używa do opisania sytuacji barwniejszych metafor, z dobrze mu znanej ligi hiszpańskiej. - Kiedyś się mówiło o FC Hollywood Legia, teraz pojawia się Los Galacticos Legia. Jeżeli warszawski klub chce budować Galacticos, niech to robi. Nam nic do tego. Podejmiemy z nimi walkę, powalczymy. Skoro Atletico Madryt dało radę w Hiszpanii, to my też możemy.

- Każdy ma swoją politykę i nie za bardzo przejmuję się tym, co robią inni. Bardziej wolę przejmować się tym, co my możemy zrobić - mówi Jan Urban.

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!