Lech II Poznań rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. W planach m.in. sparing z Legią Warszawa

Pierwsze w tym roku spotkanie po zimowych urlopach będą mieli w czwartek piłkarze rezerw Lecha Poznań, którzy po szesnastu meczach zajmują piąte miejsce w tabeli grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.


Do wznowienia rozgrywek w III lidze pozostały ponad dwa miesiące, bo pierwsza tegoroczna kolejka została wyznaczona na 12-13 marca. Tydzień wcześniej jednak drugi zespół "Kolejorza" zagra o półfinał okręgowego Pucharu Polski, a rywalem lechitów będzie Sparta Szamotuły.

Drużyna Ivana Djurdjevicia zbiera się w czwartek, ale pierwszy trening odbędzie się dopiero w poniedziałek. Do tego czasu młodzi piłkarze przejdą badania w klinice Rehasport oraz zostaną poddani testom sprawnościowym.

Na 30 stycznia zaplanowany jest pierwszy z pięciu zimowych sparingów. Rywalem Lecha II Poznań będzie Kania Gostyń. Kolejnym rywalem, 6 lutego będą rezerwy Legii Warszawa, które także grają w III lidze, ale w grupie łódzko-mazowieckiej. Zajmują tam czwarte miejsce w tabeli. Potem rezerwy Lecha zmierzą się jeszcze z Błękitnymi Stargard Szczeciński, czyli niedawnym rywalem pierwszej drużyny "Kolejorza" w Pucharze Polski, a także z Zagłębiem Lubin. Próbą generalną przed wznowieniem oficjalnych rozgrywek będzie dla zespołu Ivana Djurdjevicia pojedynek z rezerwami Miedzi Legnica.