Lech Poznań pyta dziennikarzy: Co było najważniejszym momentem w 2015 roku?

Zwycięstwo we Florencji czy wygrana przy Łazienkowskiej w Warszawie było wydarzeniem roku? A może to interwencja Macieja Gostomskiego w starciu z Lechią zasługuje na miano kluczowego momentu sezonu? - Lech Poznań zapytał poznańskich dziennikarzy, a ich odpowiedzi zamieścił na swojej stronie internetowej
Dzięki wygranej z Fiorentiną we Florencji odżyły w Wielkopolsce nadzieje związane z udanym startem Kolejorza w europejskich pucharach. To zwycięstwo przełamało marazm, jaki powstał po odpuszczeniu tych rozrywek, widocznym przy okazji starcia z Belenenses Lizbona z Portugalii. Było pierwszą, historyczną wygraną polskiego klubu we Włoszech i przyczyniło się do zakończenia głębokiego kryzysu mistrza Polski.

Z kolei zwycięstwo z Legią w Warszawie (jedno z dwóch w 2015 roku, dodajmy) miało kapitalne znaczenie dla zdobycia tytułu mistrza Polski. Lech wyszedł po nim na pierwsze miejsce w tabeli i już go nie oddał do końca rywalizacji. Zdobył swój siódmy tytuł mistrzowski, ku zdumieniu Legii Warszawa, długiej liderki ekstraklasy.

Fantastyczna obrona w końcówce kluczowego meczu Lecha z Lechią w Gdańsku pozwoliła obronić wygraną 2:1, obronić punkty, dzięki którym Lech utrzymał się na pierwszej pozycji.

Spośród tych trzech zdarzeń wybierali poznańscy dziennikarze - Grzegorz Hałasik z Radia Merkury, Józef Djaczenko z Kibica Poznańskiego, Radosław Nawrot z Gazety Wyborczej i poznan.sport.pl oraz Szymon Mierzyński z sportowefaktywp.pl.

Odpowiedzi można sprawdzić tutaj