Sport.pl

Tylko jeden piłkarz Piasta Gliwice trafił do jedenastki kolejki po meczu z Lechem Poznań

Tomasz Mokwa z Piasta Gliwice znalazł się w oficjalnej jedenastce 21. kolejki ekstraklasy po meczu z Lechem Poznań (wygranym 2:0). Żaden z graczy Kolejorza nie trafił do zestawienia.
Tomasz Mokwa trafił do jedenastki kolejki pierwszy raz w tym sezonie. Oprócz piłkarza Piasta Gliwice znaleźli się w niej także dwaj piłkarze Pogoni Szczecin (Murawski, Czerwiński) i Legii Warszawa (Bereszyński, Gulherme) oraz Cierzniak z Wisły Kraków, Koj z Ruchu, Sobolewski z Górnika Zabrze, Piesio z Górnika Łęczna, Grzelczak z Jagiellonii Białystok i Rakels z Cracovii. Dla tego ostatniego to już dziewiąte takie wyróżnienie w tym sezonie!

Inny zawodnik Piasta Gliwice po meczu z Lechem Poznań został z kolei nominowany do tytułu bohatera 21. kolejki. To Gerard Badia. Oprócz niego nominowani zostali także Grzegorz Piesio (Górnik Łęczna) i Piotr Grzelczak (Jagiellonia).

Była to ostatnia kolejka ekstraklasy rozegrana w tym roku. Piłkarze wrócą do grania w lidze po zimowej przerwie 12 lutego. Dwa dni później Lech podejmie przy Bułgarskiej Termalikę Nieciecza.

Więcej o: