Sport.pl

Jasmin Burić z Lecha Poznań: Piast ukarał nas za nasze błędy, ale czy wygrał zasłużenie?

- Mieliśmy trzy stuprocentowe sytuacje, a to jak na mecz z liderem na wyjeździe naprawdę sporo. Niestety, nie wykorzystaliśmy ani jednej, a Piast ukarał nas za błędy w obronie. Obie bramki padły na nasze życzenie - powiedział bramkarz Lecha Poznań, Jasmin Burić po porażce z Piastem Gliwice 0:2.
Hanna Urbaniak: Porażka z Piastem Gliwice kończy serię sześciu kolejnych zwycięstw i spuszcza was na szóste miejsce w tabeli. Szkoda, że ten rok tak się kończy?

Jasmin Burić: Szkoda, że dzisiaj przegraliśmy, tym bardziej, że zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że graliśmy z Piastem Gliwice i gdyby udało nam się zdobyć trzy punkty to zmniejszylibyśmy stratę do lidera. No cóż, szkoda, że kończymy ten rok z porażką. Co więcej powiedzieć. myślę, że po prostu Piast ukarał nas za nasze błędy w obronie. Nie wiem, czy wygrali zasłużenie, bo my też mieliśmy swoje sytuacje. Gdybyśmy strzelili przynajmniej tą jedną bramkę, to myślę, że zrobiłoby się nerwowo w zespole Piasta.

Denerwowałeś się na kolegów z ofensywy, że nie potrafili wykorzystać takich dobrych sytuacji?

- Każdemu może się to zdarzyć. Nie patrzmy tak, na to, że ktoś zawalił. Jak przegrywamy, to przegrywamy wszyscy. Myślę, że mieliśmy trzy stuprocentowe sytuacje, a to jak na mecz z liderem na wyjeździe naprawdę sporo. Niestety, nie wykorzystaliśmy ani jednej, a Piast ukarał nas za błędy w obronie. Obie bramki padły na nasze życzenie.

Tym meczem zakończyła się też Twoja passa sześciu meczów bez straty gola. W sumie byłeś niepokonany przez 465 minut. Żałujesz?

- Już przed meczem mówiłem, że wolę zdobyte punkty niż czyste konto. Dzisiaj niestety zostałem podwójnie ukarany, bo nie dość, że zero punktów to jeszcze wpuściłem dwa gole. Szkoda, ale naprawdę nigdy nie zwracałem uwagi na tą serię. Po prostu bardziej interesują mnie punkty, bo w piłce każda seria się kiedyś kończy. W meczu z Piastem skończyła się nasza passa zwycięstw i moja seria bez straty gola.

Cieszysz się, że to już koniec grania w tym meczu i będziesz mógł trochę odpocząć? Czujesz się zmęczony?

- Trudno powiedzieć, czy jesteśmy zmęczeni, ale na pewno wszyscy potrzebujemy przerwy. Naprawdę zagraliśmy sporo meczów przez ostatnich sześć miesięcy i tej przerwy potrzebujemy. Z drugiej strony złapaliśmy teraz fajną formę, wygraliśmy kilka meczów z rzędu i sam nie wiem, czy cieszyć się, czy żałować, że już koniec roku.

A czego będziecie potrzebowali, by wiosną włączyć się do walki o europejskie puchary i mistrzostwo Polski? Jesienią często szwankowała skuteczność, więc chyba przydałby wam się dobry napastnik.

- Nie, nie będę o tym mówił. Nic nie powiem, bez komentarza. (śmiech)

Więcej o:
Komentarze (1)
Jasmin Burić z Lecha Poznań: Piast ukarał nas za nasze błędy, ale czy wygrał zasłużenie?
Zaloguj się
  • slimslider

    0

    Buc Burić; wpuścił dwa gole, przy odrobinie szczęścia następne dwa mogły wpaść dla Piasta, a on "nie wie", czy Piast wygrał zasłużenie...(?)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX