Piast Gliwice - Lech Poznań 2:0. Łukasz Trałka: Zawiodła skuteczność. Mam nadzieję, że zimą przyjdzie do nas dobry napastnik

- Zabrakło nam skuteczności, bo stworzyliśmy cztery, pięć sytuacji stuprocentowych, co jest niezłym wynikiem, jak na mecz z liderem i do tego wyjazdowy. Skuteczność, to był nasz największy mankament - powiedział kapitan Lecha Poznań, Łukasz Trałka.
Kapitan Kolejorza nie uważa, że po okazałej serii zwycięstw porażka była potrzebna. - Nam zimny prysznic nie był potrzebny- uważa lechita. - W tej rundzie dużo przeszliśmy i nikt nie bujał w obłokach. Gdybyśmy mieli dzisiaj więcej spokoju, to przynajmniej jedną sytuację byśmy wykorzystali, a nawet przy wyniku 2:0 dodałaby nam to wiary, że jesteśmy wstanie coś ugrać.

Lech rozegrał już w tym sezonie 38 meczów. To aż o szesnaście więcej niż Piast Gliwice. Zdaniem Trałki nie zmęczenie było jednak przyczyną porażki na boisku lidera. - Nie chcę wszystkiego zrzucać na zmęczenie. Nasz największy błąd był taki, że nie było skuteczności. Nawet jeśli gracze Piasta byli momentami od nas szybsi z doskoku, to i tak te sytuacje sobie stwarzaliśmy i tu przy wykończeniu nie brakowało sił tylko spokoju. Nie chcę się cały czas tłumaczyć, że tych meczów zagraliśmy więcej, bo to już było wiele razy maglowane - uważa kapitan Lecha.

Trałka przyznaje też, że w poznańskiej drużynie brakowało najskuteczniejszego strzelca Kaspra Hamalainena, który nie zagrał z powodu kontuzji. - Na pewno Kasper by się przydał, ostatnio był w bardzo dobrej formie. Szkoda, że go dzisiaj nie było, bo na pewno jakąś sytuację by miał i by ją wykorzystać - uważa Trałka, ale dodaje: - Nie ma co gdybać, nie było Kaspra i już go z nami nie będzie. Musimy sobie radzić bez niego i zobaczymy, jak to będzie wyglądało.

Czy kapitan Kolejorza wyobraża sobie, by zimą do zespołu nie dołączył klasowy napastnik w zastępstwie odchodzącego Hamalainena? - Wyobrażam sobie taką sytuację. Aczkolwiek bardzo bym chciał, żeby przyszedł do nas dobry zawodnik - podkreślił Trałka.