Liga Europejska. Luca Zuffi z FC Basel: Wiemy, że w ostatnich meczach Lech Poznań gra zdecydowanie lepiej

- Wiemy, że w ostatnich meczach Lech Poznań gra zdecydowanie lepiej. Będziemy się jednak starali zakończyć jego dobrą serię i wygrać w Poznaniu - mówi pomocnik mistrza Szwajcarii Luca Zuffi. W czwartek o godz. 21.05 Lech Poznań zagra z FC Basel w ostatniej kolejce spotkań grupy I Ligi Europejskiej.


Lech Poznań jest niepokonany w ostatnich siedmiu meczach - wygrał sześć z nich, a ponadto w sześciu kolejnych spotkaniach nie stracił bramki. Po raz ostatni lechici przegrali w meczu Ligi Europejskiej z Fiorentiną, ponad miesiąc temu. - Oczywiście dotarły do nas informacje, że piłkarze Lecha w ostatnich meczach grają zdecydowanie lepiej. Zauważyłem, że poprawili utrzymywanie się przy piłce, więc przede wszystkim będziemy musieli im przeszkadzać w rozwijaniu akcji - tłumaczy pomocnik Luca Zuffi.

25-letni Szwajcar zagrał we wszystkich trzech meczach FC Basel z "Kolejorzem" w tym sezonie. Helweci wygrali 3:1 w Poznaniu i 1:0 u siebie w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a potem już w Lidze Europejskiej zwyciężyli 2:0 na St. Jakob Park w Bazylei. Zawodnik uważa, że te wygrane nie będą miały większego wpływu na przebieg czwartkowego pojedynku. - Każdy mecz to nowa historia. Trzeba też pamiętać, że od pierwszych dwóch meczów upłynęło już sporo czasu - podkreśla Luca Zuffi.

Pomocnik FC Basel zwraca również uwagę, że mimo kolejnego spotkania pomiędzy tymi drużynami w ostatnich miesiącach, oba zespoły nadal są w stanie czymś się zaskoczyć. - Mamy informacje na temat słabych i silnych stron Lecha. Na pewno będziemy chcieli przygotować na ten mecz coś, co zaskoczy naszych przeciwników - mówi Zuffi.

Lech Poznań musi wygrać z pewnym już pierwszego miejsca w grupie zespołem z Bazylei i liczyć na to, że Fiorentina nie zdobędzie nawet punktu w starciu z Belenenses Lizbona na Stadio Artemio Franchi.

Więcej o: