Liga Europejska. "Żeby wyjść z grupy, trzeba z takim Belenenses chociaż raz wygrać"

Bezbramkowy remis Lecha Poznań z Belenenses Lizbona oznacza, że obie drużyny praktycznie zaprzepaściły szanse na wyjście z grupy Ligi Europejskiej. Teraz już nie mogą liczyć tylko na siebie.
- Szkoda, że nie udało nam się wygrać, bo mecz był wyrównany i zarówno jedna, jak i druga drużyna mogła zdobyć trzy punkty - powiedział po meczu obrońca Lecha Poznań, Tomasz Kędziora. Młodzieżowy reprezentant Polski uważa, że Kolejorz może mieć tylko do siebie pretensje, że w taki sposób praktycznie zaprzepaścił szanse na awans do 1/16 Ligi Europejskiej. - Niestety, żeby myśleć o wyjściu z grupy, to trzeba przynajmniej jeden mecz z taką drużyną, jak Belenenses wygrać - nie ma wątpliwości.

W pierwszej połowie bliżej objęcia prowadzenia byli Portugalczycy. W 35. minucie po faulu Dariusza Dudki na Tiago Caeiro sędzia podyktował rzut karny dla Belenenses. Tomasz Kędziora był blisko tej sytuacji, ale ma wątpliwości, czy decyzja arbitra była słuszna. - Sędzia podjął taką decyzję, a nie inną, teraz możemy tylko gdybać, czy słuszną. Szczęście nam dopisało, bo zawodnik Belenenses nie trafił w bramkę, ale czy był rzut karny, to nie wiem. Musiałbym zobaczyć powtórkę - przyznaje.

Mimo ograniczonych szans na wyjście z grupy (Lech musiałby pokonać FC Basel, a Fiorentina przegrać z Belenenses), obrońca Kolejorza zapewnia, że mistrzowie Polski będą walczyli do końca. - Trzeba wygrać to spotkanie z FC Basel, bo już kilka razy w ostatnim czasie i nie udało nam się ich pokonać. Zagramy o pełną pulę - zapewnia.

Do Lizbony przyjechało prawie pół tysiąca kibiców z Poznania. - Cały mecz byli głośniejsi od miejscowych kibiców. Super kibicowali, tylko szkoda, że nie udało nam się wygrać - żałował Kędziora.

Czy Lech Poznań awansuje do 1/16 finału Ligi Europejskiej?