Liga Europejska. W takim składzie Lech Poznań rozpocznie mecz z Belenenses Lizbona

Bez pięciu piłkarzy, którzy w weekend zapewnili Lechowi Poznań zwycięstwo z Pogonią Szczecin (2:0) rozpocznie ?Kolejorz? mecz w Lizbonie z Belenenses w piątej kolejce grupy I Ligi Europejskiej.


W porównaniu z ostatnim meczem ligowym w kadrze na pojedynek w Portugalii w ogóle nie ma Paulusa Arajuuriego, który został w Polsce. Ponadto drugi podstawowy stoper Marcin Kamiński usiądzie na ławce rezerwowych, podobnie jak Abdul Aziz Tetthe, Kasper Hamalainen i Szymon Pawłowski.

Trener Jan Urban już wcześniej mówił, że da odpocząć niektórym swoim piłkarzom. Szansę gry od początku dostali Dariusz Dudka, Barry Douglas, Maciej Gajos, Dariusz Formella i Denis Thomalla.

Oto skład Lecha Poznań na mecz z Belenenses Lizbona: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Tamas Kadar, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Gergo Lovrencsics, Maciej Gajos, Dariusz Formella - Denis Thomalla.

Rezerwowi: Krzysztof Kotorowski - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Abdul Aziz Tetteh, Kasper Hamalainen, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski.

Belenenses Lizbona rozpocznie pojedynek z "Kolejorzem" w takim zestawieniu: Ventura - Tonel, Andre Geraldes, Felipe Ferreira, Goncalo Brandao, Ruben Pinto, Tiago Silva, Ricardo Dias, Tiago Caeiro, Kuca, Fabio Sturgeon.

Pojedynek rozpocznie się o godz. 19 polskiego czasu. Jeśli Lech Poznań wygra, to wciąż będzie się liczył w grze o awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.