Liga Europejska. Jan Urban odmienił Lecha Poznań. "To dużo lepszy zespół"

Pod wodzą Jana Urbana piłkarze Lecha Poznań wygrali pięć z siedmiu ostatnich spotkań. Przegrali tylko jeden raz, z Fiorentiną. - To dużo lepszy zespół niż ten, z którym graliśmy we wrześniu - zauważył trener Belenenses Lizbona, Ricardo Sa Pinto.
We wrześniu Lech Poznań rozpoczynał fazę grupową Ligi Europejskiej meczem z Belenenses. Na stadionie przy Bułgarskiej padł wtedy bezbramkowy remis. Mistrzowie Polski przechodzili kryzys najgłębszy od lat. W ekstraklasie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Wkrótce pracę w Lechu stracił trener Maciej Skorża. - Zmiana szkoleniowca zadziałała - uważa trener dzisiejszych rywali Kolejorza, Ricardo Sa Pinto.

- W Lechu zmienił się sposób grania, zmieniły się wyniki. Dzisiaj mamy do czynienia z drużyną bardziej zmotywowaną, lepszą piłkarsko, dlatego z pewnością ten mecz będzie wyglądał inaczej - przyznaje szkoleniowiec Belenenses. I dodaje: - My też zagramy inaczej.

Ricardo Sa Pinto miał już okazję zmierzyć się w przeszłości z polskim zespołem. Gdy był trenerem Sportingu Lizbona wyeliminował z 1/16 Ligi Europejskiej Legię Warszawa, prowadzoną wówczas przez... Macieja Skorżę, czyli byłego trenera Lecha Poznań. - Lech ma wiele wspólnego z tamtą Legią - uważa Sa Pinto. - Gra w podobny sposób, prezentuje podobną taktykę. To też bardzo silny zespół, trudny do pokonania - dodaje.

Czy uważa, że Lech Poznań ma realne szanse na wyjście z grupy? - Nie uważam nic. Koncentruję się tylko na moim zespole - powiedział.

Mecz Lecha Poznań z Belenenses o godz. 19 czasu polskiego w Lizbonie.