Łukasz Trałka z Lecha Poznań: Jeśli chcemy wygrywać, to nie w takim stylu, jak z Zagłębiem Lubin

- Zdajemy sobie sprawę, że nie było to porywające widowisko i nikt tego meczu na długo nie zapamięta. W takich meczach jednak najważniejszy jest cel, który my zrealizowaliśmy - powiedział kapitan Lecha Poznań, Łukasz Trałka po zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin 1:0 i awansie do półfinału Pucharu Polski.
Lechita uważa, że mimo nienajlepszej gry mistrzów Polski należy docenić zwycięstwo na własnym boisku. - Fajnie, że wygraliśmy u siebie, nie było może tych sytuacji za wiele do zdobycia bramki, a Zagłębie też swoje miało. Dobrze, że Szymek wszedł i zrobił, to co miał zrobić i wygraliśmy - uważa Trałka.

Przed Lechem Poznań teraz wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin w ekstraklasie, w której Kolejorz wciąż zajmuje miejsce w strefie spadkowej. - Jeśli chcemy wygrywać, to nie tak jak dzisiaj na pewno. Zagramy lepiej - zapewnia kapitan. Jego zdaniem nie ma teraz dla Lecha meczów mniej lub bardziej ważnych. - Wiemy, jak wygląda nasza sytuacja w lidze, że potrzebujemy jak najwięcej punktów, żeby gonić resztę stawki. Trzeba się jak najszybciej zregenerować i przygotować do meczu z Pogonią.

Zdaniem Łukasza Trałki Pogoń nie jest dla Lecha wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem, mimo, że Kolejorz tylko raz zdołał z nią wygrać w trzech ostatnich sezonach. - Ja nie żyję historią. Oczywiście, znam te wyniki, ale wracanie do tego nic mi nie da. To były całkiem inne mecze, inne zespoły, inna faza rozgrywek. Nie ma sensu wracanie do tego - podkreśla. - Musimy dać z siebie sto procent, żeby wywieźć ze Szczecina punkty.