Europejskie puchary. Lech Poznań i inne kluby otrzymają rekompensatę za zbyt długie podróże

Jeżeli drużyny uczestniczące w europejskich pucharach będą miały do pokonania na mecz zbyt długa drogę, mogą liczyć na rekompensatę. UEFA zgodziła się na postulaty członków ECA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.
Członkiem grupy roboczej ds. rozgrywek jest Lech Poznań i z jego ramienia w posiedzeniu w Monachium brał udział wiceprezes Piotr Rutkowski. Jak mówi, na razie udało się wywalczyć w UEFA rekompensatę dla klubów, które mają do pokonania na mecze pucharowe zbyt duże odległości. Według przyjętych regulacji, mogą liczyć na 20 tys. euro zwrotu, o ile podróż na mecz w europejskich pucharach wymaga powyżej 6 godzin lotu, natomiast jeśli jest to powyżej 8 godzin lotu, wówczas rekompensata wyniesie 30 tys. euro.

Rekordem Lecha Poznań był lot na mecz z Żetysu Tałdykorgan z Kazachstanu w 2012 roku. Odległość wynosiła 5667 kilometrów. Zespół Kajrat Ałmaty z Kazachstanu niedawno miał do pokonania do Bordeaux na mecz z Girondins ponad 5947 kilometrów, a do Aberdeen w Szkocji - 5496 kilometrów.