Warta Poznań lepsza od Lecha II Poznań w meczu ligowym. Zdecydowała jedna bramka

Gol strzelony przez Łukasza Białożyta zapewnił Warcie Poznań wygraną z Lechem II Poznań w trzecioligowych derbach miasta rozegranych we Wronkach. Po tym zwycięstwie ?Zieloni? spędzą przerwę zimową na drugim miejscu w tabeli.
Warta miała zagrać z rezerwami "Kolejorza" w ramach piętnastej kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej tydzień temu, ale wówczas wielu piłkarzy drugiej drużyny Lecha było na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych. Spotkanie nie tylko przełożono na inny termin, ale też przeniesiono z boiska przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu do Wronek, gdzie swoich ligowych rywali podejmują piłkarze Ivana Djurdjevicia.

Młoda drużyna Lecha nie miała za wiele do powiedzenia w starciu z ekipą Tomasza Bekasa. Jej gracze przegrywali wiele pojedynków fizycznych, a na dodatek piłkarze Warty wiele razy udowadniali, że mają o wiele większe doświadczenie. Już w pierwszej połowie "Zieloni" mogli prowadzić, ale najlepsze okazje stworzyli sobie dopiero po przerwie, głównie po stałych fragmentach gry.

Po jednym z dośrodkowań Łukasz Spławski trafił piłką w poprzeczkę bramki Lecha. W 72. minucie Łukasz Białożyt (były gracz "Kolejorza") minął jednego z obrońców i pokonał Adriana Szadego.

Więcej bramek już nie padło, bo Warta cofnęła się po objęciu prowadzenia i dość umiejętnie rozbijała ataki lechitów.

W III lidze rozpocznie się teraz przerwa zimowa. Rezerwy Lecha spędzą ją na piątym miejscu w tabeli z siedmioma punktami straty do lidera, Jaroty Jarocin. Warta jest wiceliderem, ma dwa punkty mniej od Jaroty.