Sport.pl

Mundial 2018. Świetny początek Panamy, Luis Henriquez zagrał w zwycięskim meczu z Jamajką

Od wyjazdowej wygranej 2:0 z zespołem Jamajki rozpoczęli swój start w eliminacjach mistrzostw świata piłkarze Panamy. Pełne 90 minut rozegrał niedawny piłkarz Lecha Poznań Luis Henriquez, który dzisiaj jest zawodnikiem rodzimego klubu Tauro Panama City
Eliminacje w strefie CONCACAF weszły w fazę grupową. W trzech grupach rywalizuje dwanaście ekip, z których awans do kolejnego etapu zdobywają po dwie pierwsze. Rozegrana została pierwsza kolejka spotkań, w której Panama wygrała na wyjeździe w Kingston z bardzo groźnych rywalem, jakim jest Jamajka - niedawny finalista Złotego Pucharu COBCACAF. Dla Panamczyków, którzy byli o krok od awansu już na mundial w Brazylii w 2014 roku, to może być kluczowe dla awansu zwycięstwo.

Gole z Jamajką strzelili Armando Cooper w 43. minucie spotkania oraz Jamajczyk Wes Morgan samobójczym strzałem w 52. minucie. Luis Henriquez zagrał przez pełne 90 minut.

W drugim spotkaniu tej grupy Kostaryka wygrała z Haiti 1:0. W kolejnym spotkaniu we wtorek Panama zagra u siebie właśnie z zespołem Kostaryki, rewelacją ostatnich mistrzostw świata.

W innych grupach: A. Meksyk - Salwador 3:0, Kanada - Honduras 1:0. C. USA - St. Vincent i Grenadyny 6:1, Gwatemala - Trynidad i Tobago 1:2

Więcej o: