Sport.pl

Karol Linetty po meczu z Górnikiem Łęczna: Myślę już o kadrze, chce się tam pokazać, bo nikt nie jest pewny wyjazdu na Euro 2016

- Nie czuję się pewniakiem w reprezentacji Polski, bo w każdej chwili można z niej wypaść i trzeba ciężko pracować. Lewy? To wyższa półka - mówił Karol Linetty z Lecha Poznań, który po wygranej nad Górnikiem Łęczna 3:1 pojechał na zgrupowanie reprezentacji Polski.
Polacy rozegrają dwa mecze towarzyskie, w piątek w Warszawie zmierzą się z Islandią, a we wtorek we Wrocławiu z Czechami. Karol Linetty z Lecha Poznań ostatnio jest regularnie powoływany przez selekcjonera Adama Nawałkę, ale nie czuje się pewniakiem do wyjazdu na mistrzostwa Europy. - Muszę walczyć. Najpierw o to, żeby znaleźć się w kadrze meczowej, a później o pierwszą jedenastkę. Co będzie później, to będę się martwił później, na razie chcę żyć chwilą - pomocnik "Kolejorza" nie krył radości z wyjazdu na zgrupowanie.

Linetty uważa, że żaden z piłkarzy nie może czuć się pewny wyjazdu do Francji na Euro 2016, poza Robertem Lewandowskim. - To wyższa półka - uśmiecha się lechita. - Gdy się dobrze gra i wygrywa to na pewno nabiera się pewności siebie, ale pewnym do końca nigdy nie można się czuć - dodaje.

Zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna 3:1 podbudowało mistrzów Polski. - Wierzymy w to, że uda nam się wyjść z tej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Musimy tylko w każdym meczu zdobywać trzy punkty - zapewnia. Po spotkaniu Karol Linetty wymienił się koszulkami z Tomaszem Nowakiem z Górnika. - Przed meczem podszedł do mnie i powiedział, że chciałby się wymienić, dzięki temu ja również mam pamiątkę. Zresztą powoli zaczynam kolekcjonować koszulki - wyjaśnił lechita.

Więcej o:
Skomentuj:
Karol Linetty po meczu z Górnikiem Łęczna: Myślę już o kadrze, chce się tam pokazać, bo nikt nie jest pewny wyjazdu na Euro 2016
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX