Lech Poznań - Fiorentina. Jakub Błaszczykowski: Byliśmy bardziej skuteczni niż w pierwszym meczu. Spodziewaliśmy się, że Lech tak zagra

- Spodziewaliśmy się, że Lech zagra w ten sposób. Różnica była taka, że byliśmy bardziej skuteczni niż dwa tygodnie temu - powiedział po meczu Jakub Błaszczykowski po zwycięstwie Fiorentiny nad Lechem Poznań 2:0.
Fiorentina zrewanżowała się Lechowi Poznań za porażkę 1:2 na własnym boisku. Lider Serie A pokonał w Poznaniu "Kolejorza" 2:0 i nie pozwolił lechitom na choćby jedną stuprocentową szansę na zdobycie bramki. - Różnica była taka, że byliśmy bardziej skuteczni niż dwa tygodnie temu - tłumaczy Jakub Błaszczykowski: - Ciężko mówić o zaskoczeniu, bo spodziewaliśmy się, że Lech zagra w ten sposób.

"Fiołki" przeskoczyły w tabeli grupy I Ligi Europy Lecha Poznań i zajmują oni aktualnie drugą pozycję. Błaszczykowski nie chce jednak przewidywać kto awansuje do fazy pucharowej. Liderem jest FC Basel z dziewięcioma punktami, Fiorentina ma sześć punktów, a Lech i Belenenses mają cztery. - Zostały dwa mecze i jeszcze wszystko może się wydarzyć. Przed meczem we Florencji nikt nie zakładał, że Lech jest w stanie z nami wygrać, a jednak pokazali, że potrafią dobrze grać w piłkę. Podchodzimy do tego spokojnie. Jasne, cieszymy się, ze zdobyliśmy trzy punkty, ale jeszcze dwa mecze przed nami - przypomina skrzydłowy Fiorentiny.

Zdaniem Błaszczykowskiego kluczowy był gol Ilicicia z pierwszej połowy. - Po tej bramce grało się łatwiej. Gdy prowadzisz nie ma aż takiego ciśnienia, a wiedzieliśmy, że trzeba tutaj wygrać, wiec po trafieniu Ilicicia grało nam się łatwiej - mówi.