Sport.pl

Studio przed meczem Lech Poznań - Fiorentina. "Jeden mecz Lecha we Florencji zmienił wszystko"

- Wystarczył jeden mecz z Fiorentiną we Florencji sprawił, że sytuacja Lecha Poznań w grupie Ligi Europejskiej natychmiast się zmieniła. Teraz ma on realne szanse na wyjście z grupy. Gdyby wygrał nie jeden, ale także drugi mecz z Fiorentiną, byłaby to rzecz niebywała i historyczna - mówili goście studia LechTV przed meczem z Fiorentiną
Gośćmi byli: Jarosław Araszkiewicz, dawny piłkarz Kolejorza, a dzisiaj trener Unii Swarzędz, a także Radosław Nawrot z "Gazety Wyborczej Poznań".

- Wyczyn Lecha we Florencji był historyczny. Stał się pierwszym polskim klubem, który wygrał na wyjeździe w pucharach z drużyną włoską. I ten mecz w jednej chwili wszystko zmienił, w tym sytuację Kolejorza w rywalizacji pucharowej - mówił Radosław Nawrot. - O tej rywalizacji będzie jeszcze przez wiele lat mówili w anegdotach.

- Nie wiemy, co będzie za tydzień, dwa, miesiąc, więc trzeba się cieszyć tą sytuacją, którą mamy w Lechu Poznań teraz - dodał.

- Fiorentina przegrała we Florencji, ale nawet w ostatnich minutach, gdy dyscyplina obrony Lecha zelżała, stworzyła kilka groźnych sytuacji - mówił Jarosław Araszkiewicz.

- Dlatego Lech nie może zagrać z Fiorentiną otwartego meczu i ruszyć na nią nieodpowiedzialnie, bo wtedy jej piłkarze stworzą sytuacje i bramki wpadną - dodał Radosław Nawrot.

Studio można obejrzeć tutajWięcej o: