Belenenses Lizbona rozgromione w portugalskiej ekstraklasie. Wkrótce zagra z Lechem Poznań

Po czterech kolejnych zwycięstwach mecz przegrali piłkarze Belenenses Lizobona. Grupowi rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej zostali rozbici w ekstraklasie portugalskiej aż 0:4 przez Sporting Braga


Na dobrze znanym Lechowi Poznań stadionie w Bradze spotkały się drużyny, które reprezentują Portugalię w Lidze Europejskiej. Sporting Braga jest w niej liderem swojej grupy z kompletem zwycięstw, a w ojczystej lidze zajmuje trzecie miejsce.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem w starciu z Belenenses Lizbona, mimo że zespół ze stolicy kraju podniósł się nieco po słabym początku sezonu. Wygrał bowiem cztery kolejne spotkania - po jednym w ekstraklasie, Lidze Europejskiej, Pucharze Ligi i Pucharze Portugalii.

W Bradze drużyna trenera Ricardo Sa Pinto trzymała się tylko do przerwy i przegrywała 0:1. Potem straciła wyrzuconego z boiska po czerwonej kartce Luisa Leala, Sporting zdobył trzy kolejne bramki i wygrał 4:0.Po trzech kolejkach Ligi Europejskiej Lech Poznań i Belenenses Lizbona maja po cztery zdobyte punkty. 26 listopada mistrzowie Polski zagrają w Portugalii w piątej serii spotkań w grupie I.