FC Basel, rywal Lecha Poznań w Lidze Europejskiej, wymęczył wygraną w szwajcarskiej ekstraklasie [WIDEO]

Dopiero w 80. minucie z FC Vaduz Marc Janko zapewnił zwycięstwo 2:1 drużynie FC Basel w meczu trzynastej kolejki szwajcarskiej ekstraklasy. Rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej są zdecydowanym liderem w rodzimych rozgrywkach.

FC Basel, które broni tytułu mistrza Szwajcarii, wyprzedza drugi w tabeli zespół Grasshopperu Zurych aż o trzynaście punktów. Teraz jednak drużyna z Bazylei musiała się namęczyć, by pokonać ósmą w tabeli drużynę FC Vaduz. Ta szybko objęła prowadzenie, ale w szóstej minucie był już remis 1:1 i utrzymał się aż do 80. minuty. Wówczas zwycięskiego gola dla gości strzelił Austriak Marc Janko.

Zespół Ursa Fischera przyjedzie do Poznania na mecz z Lechem 10 grudnia w ostatniej kolejce grupy I Ligi Europejskiej.