Arnaud Djoum (ex Lech Poznań) strzelił pierwszego gola w Szkocji. I to komu! [WIDEO]

Arnaud Djoum, który wiosną tego roku był piłkarzem Lecha Poznań, właśnie zdobył swoją pierwszą bramkę w Szkocji. W Pucharze Ligi trafił do siatki Celticu Glasgow, ale zespół byłego lechity, Heart Of Midlothian przegrał 1:2.


Drużyna z Glasgow prowadziła na stadionie w Edynburgu już 2:0, gdy w doliczonym czasie gry Arnaud Djoum pokonał bramkarza gości Craiga Gordona - reprezentanta Szkocji i wychowanka Hearts. Były gracz Lecha Poznań wszedł na boisko zaledwie dziesięć minut wcześniej, gdy zastąpił Prince'a Buabena. Cały mecz w ekipie Hearts rozegrał Polak Błażej Augustyn.

Gola strzelonego przez Arnauda Djouma można zobaczyć w poniższym skrócie (od 3:53):A tu bramka na 1:2 z innej perspektywy:Arnaud Djoum zagrał wiosną w trzech meczach ligowych Lecha Poznań i został z nim mistrzem Polski. Odszedł z klubu po tym, jak władze Kolejorza nie zdecydowały się przedłużyć półrocznego kontraktu piłkarza. Od miesiąca Belg urodzony w Kamerunie jest zawodnikiem Heart of Midlothian, ale pełni w nim głównie rolę rezerwowego.