Ligowa wygrana Fiorentiny. Pucharowy rywal Lecha Poznań przełamał się w Weronie [WIDEO]

Serię trzech porażek przerwali piłkarze Fiorentiny, którzy w środowym meczu włoskiej ekstraklasy wygrali na wyjeździe 2:0 z Hellas Werona. W tabeli Serie A rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej są na trzecim miejscu, mają 21 punktów i tracą dwa do lidera, AS Roma.

Zespół z Florencji w tydzień przegrał trzy mecze, wszystkie po 1:2. W ekstraklasie Włoch pokonały go Napoli i AS Roma, w Lidze Europejskiej - Lech Poznań. Teraz Fiorentina mierzyła się z jedną z najsłabszych drużyn w lidze, Hellas Werona (tylko pięć punktów wywalczonych w dziesięciu meczach i przedostatnie miejsce w tabeli) i podopieczni Paulo Sousy przełamali passę porażek.

Przed przerwą samobójczego gola dla gości strzelił doświadczony Meksykanin Rafael Marquez:

A wynik w 57. minucie ustalił Nikola Kalinić, dla którego było to już szóste trafienie w sezonie. Chorwatowi podawał w tej akcji Giuseppe Rossi, który zdobył jedyną bramkę dla Fiorentiny w meczu z Lechem Poznań.

Do 52. minuty na boisku w Weronie przebywał reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, którego zastąpił Federico Bernardeschi.

Fiorentina to najbliższy rywal Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej. Spotkanie odbędzie się 5 listopada przy Bułgarskiej, a od środy wiadomo, że na trybuny zostaną wpuszczeni kibice.