Belenenses Lizbona znów zwycięskie. Rywal Lecha Poznań trafił w ostatniej minucie!

Bramka zdobyta przez rezerwowego Tiago Caeiro w 90. minucie meczu z Uniao Madeira dała Belenenses Lizbona wygraną 1:0 w meczu ósmej kolejki portugalskiej ekstraklasy. To czwarte z rzędu zwycięstwo rywali Lecha Poznań z Ligi Europejskiej.

Poniedziałkowy mecz Belenenses Lizbona z Uniao Madeira był starciem czternastej i piętnastej drużyny ligi portugalskiej. O wygranej gospodarzy przesądził gol strzelony w ostatniej minucie przez 31-letniego napastnika Tiago Caneiro, który wszedł na boisko 17 minut wcześniej. To dopiero drugie zwycięstwo lizbończyków w tym sezonie ekstraklasy.

W sumie jednak zespół trenera Ricardo Sa Pinto wygrał czwarty kolejny mecz. Wcześniej pokonał FC Basel w Lidze Europejskiej, w Pucharze Portugalii pokonał SC Olhanense, a w Pucharze Ligi - Atletico Lizbona. Te trzy spotkania Belenenses rozgrywało na wyjazdach. Teraz wygrało przed własną widownią.

Lech Poznań zagra w Lizbonie 22 listopada i będzie to piąta kolejka Ligi Europejskiej.