Fiorentina przegrała znowu - po Lechu Poznań pokonała ją także AS Roma

Lech Poznań wygrał dwa ważne mecze w tym tygodniu - z Fiorentiną i Legią Warszawa. Z kolei Fiorentina dwa przegrała - po Kolejorzu w niedzielę pokonała ją także AS Roma
To był mecz postrzegany we Włoszech jako ważniejszy niż czwartkowe starcie z Lechem Poznań. Fiorentina, która przystąpiła do niej jako liderka Serie A, przegrała także i tym razem. Lepsza okazała się AS Roma, która zwyciężyła 2:1.

Rzymianie strzelili dwa gole już w pierwszej połowie - najpierw Egipcjanin Mohamed Salah (były zawodnik FC Basel, a potem Chelsea Londyn), a następnie Gervinho z Wybrzeża Kości Słoniowej. Fiorentina odpowiedziała kontaktowym trafieniem Khoumy Babacar już w doliczonym czasie.

To dopiero druga porażka Fiorentiny w Serie A, ale już druga w tym tygodniu. Florencki klub stracił jednak pozycję lidera, teraz w Serie A prowadzi AS Roma, a SSC Napoli, Fiorentina, Inter Mediolan i Lazio Rzym mają tyle samo punktów i tracą do niej dwa.

Fiorentina zagrała z AS Roma w innym składzie niż z Lechem. W ataku zagrał najlepszy napastnik florentyńczyków, Chorwat Nikola Kalinić. Pojawił się też Jakub Błaszczykowski. W porównaniu z czwartkowym meczem na mecz z rzymianami wyszło zaledwie dwóch zawodników, którzy od pierwszej minuty rozpoczęli mecz z Lechem - obrońcy Davide Astori i Argentyńczyk Facundo Roncaglia. Zmienił się nawet bramkarz, bo z AS Roma bronił już Rumun Ciprian Tatarusanu, a nie Luigi Sepe, jak w czwartek. Dopiero na zmiany weszli Giuseppe Rossi, Senegalczyk Khouma Babacar i Chilijczyk Matias Fernandez, którzy wystąpili od pierwszej minuty spotkania z mistrzami Polski.