Lech II Poznań odniósł najwyższe zwycięstwo w sezonie. Hat trick 18-latka, pierwszy gol Brazylijczyka

Trzy bramki już w pierwszej połowie meczu z Kujawianką Izbica Kujawska zdobył dla rezerw Lecha Poznań Krzysztof Gładosz. Drugi zespół ?Kolejorza? zwyciężył aż 7:1, a wynik w ostatniej minucie ustalił Lucas Guedes, brazylijski pomocnik Lecha.
Dla zespołu Ivana Djurdjevicia to najwyższa wygrana w tym sezonie, a już druga w tym tygodniu po tym jak młodzi lechici pokonali w środę Elanę Toruń w zaległym meczu.

Bohaterem Lecha II Poznań był Krzysztof Gładosz, 18-letni napastnik, który dotąd był tylko rezerwowym i nie strzelił ani jednego gola. Teraz wyszedł w podstawowym składzie, a po 34 minutach miał na koncie trzy trafienia (najpierw strzelił na 1:0 w 4. minucie, a potem jeszcze w 22.). A ponieważ swoje bramki dołożyli też Tomasz Dejewski (13.) i Marcin Wasielewski (14.), to rezerwy mistrzów Polski prowadziły już 5:0! Szóstą bramkę jeszcze przed przerwą zdobył młodzieżowy reprezentant Polski Kamil Jóźwiak.

W drugiej części drużyny zdobyły po bramce. Dla gości, którzy są zdecydowanie najsłabszym zespołem w lidze i z jednym punktem okupują ostatnie miejsce w tabeli, trafił Łukasz Galanciak dziesięć minut po przerwie, a w ostatniej minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Lucas Guedes. To 19-letni pomocnik, syn Clebera, przed laty gwiazdy ekstraklasy i Wisły Kraków.

Drugi zespół Lecha Poznań pozostał na czwartym miejscu w tabeli, ale zmniejszył straty do lidera po tymjak swój mecz w Kleczewie przegrała Warta Poznań, a jej potknięcie tylko częściowo wykorzystał Jarota Jarocin. Tylko zremisował 1:1 z Wdą Świecie i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Piłkarze Ivana Djurdjevicia mają 3 punkty - pięć mniej od Jaroty.