Sport.pl

Liga Europejska. Włoskie media spokojne o los Fiorentiny. "Powinna poradzić sobie w kolejnych meczach"

Fiorentina nieoczekiwanie przegrała we Florencji z Lechem Poznań 1:2, ale we włoskich mediach próżno szukać wielkiej krytyki zespołu Paulo Sousy czy niepokoju o los włoskiej drużyny w pucharach. "La Gazzetta dello Sport" pisze, że nie ma podstaw, by zakładać, że Fiorentina nie poradzi sobie w kolejnych meczach
Porażka z polskim zespołem odebrana została jako potknięcie Fiorentiny. Zdaniem "Corriere della Sera", zespół z Florencji wcale nie zagrał źle, ale nie poradził sobie ze zdyscyplinowaną i wzorową obroną Polaków. - Gra obronna, sporo odbiorów piłek i wreszcie strzelony gol dały Lechowi wiele pewności siebie i wówczas trudno już było mu odebrać wiarę w zwycięstwo - pisze gazeta.

"La Gazzetta dello Sport" zauważa, że Fiorentina cały mecz miała przewagę i biła głową w mur, ale w rewanżu w Poznaniu powinno być jej już łatwiej. Nie ma przesłanek wskazujących na to, by Fiorentina miała sobie nie poradzić w Lidze Europejskiej, choć po przegranej z Kolejorzem zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Traci jednak punkt do Lecha i Belenenses Lizbona, z którym wygrała na wyjeździe aż 4:0. Włoskie media nie panikują, nie alarmują, nie uważają, aby awans florenckiej ekipy był na tym etapie jakoś realnie zagrożony.

"Corriere dello Sport" zauważa jednak, że Fiorentina zagrała bardzo nieroztropnie, dała się skarcić Polakom i pozwoliła im się nakręcić. Taka sytuacja - wedle Włochów - nie powinna mieć miejsca, bo gdy się kontroluje mecz, trzeba go wygrać. Przegrana spowodowała, że walka o awans rozpoczyna się właściwie od nowa, chociaż wydawało się już, że Fiorentina jest w bardzo dobrej sytuacji.

Przypomnijmy, że włoski zespół przegrał oba mecze u siebie - 1:2 z FC Basel i 1:2 z Lechem Poznań. Ma dwie porażki, a Kolejorz - tylko jedną.Więcej o:
Komentarze (7)
Liga Europejska. Włoskie media spokojne o los Fiorentiny. "Powinna poradzić sobie w kolejnych meczach"
Zaloguj się
  • Justyn Bronowski

    0

    Aby być w stanie mówić płynnie w języku obcym jest wspaniałe, większość ludzi nadal nie mają zaufania do tego. Jeśli jesteś atrakcyjną nauczycielką, należy rozważyć Preply. Dołącz nauczyciel praca język włoski Bydgoszcz

  • usres

    Oceniono 1 raz -1

    Chlopczyk Lesniodorskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX