Trener Jan Urban poprowadzi zespół bez transferów? "Będziemy o tym rozmawiali"

Czy zamierza pan sprowadzić już teraz piłkarzy z kartą na ręku, aby od razu wzmocnić Kolejorza? - zapytali dziennikarze trenera Jana Urbana na pierwszej konferencji prasowej. - Widać, że jesteście z Poznania. Chcielibyście transfery, ale bez kasy - odrzekł
Trener Jan Urban objął w poniedziałek Lecha Poznań. Zapytany o transfery, rzekł: - Z jednej strony naciskają mnie, by wprowadzać do zespołu wychowanków. Z drugiej, są pytania o transfery graczy, najlepiej zagranicznych. Sprzeczne komunikaty, trudno wszystkim dogodzić - odpowiedział. - Bramy stadionu Lecha są jednak otwarte, znajdzie się tu miejsce dla każdego.

Kiedy dziennikarze pytali, czy już teraz będzie chciał wzmocnić Kolejorza, bez czekania na zimowe okno transferowe i sięgnie po graczy z kartą na ręku, odrzekł: - Widać, że jesteście z Poznania. Chcielibyście transfery, ale bez kasy. Będziemy o tym rozmawiali z zarządem. Mam wrażenie, że on chce zrobić wszystko, by pomóc w wydobyciu zespołu z kłopotów.

Wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski nie wykluczył jednak w niedzielę, że trener Jan Urban będzie musiał się obyć bez transferów także zimą. - To wszystko zależy od tego, co się wydarzy do grudnia. Jak zagramy w pucharach, jak w lidze, ile pieniędzy zarobimy - mówił.