Nowy sztab szkoleniowy w Lechu Poznań. Kto będzie pomagał Janowi Urbanowi?

Jan Urban zastąpił Macieja Skorżę na stanowisku trenera Lecha Poznań. Oprócz tego wymieniono także innych członków sztabu szkoleniowego mistrza Polski.
Jan Urban został w poniedziałek przedstawiony jako nowy trener Lecha Poznań (przeprowadziliśmy relację na żywo z konferencji). Były trener m.in. Osasuny Pampeluna, Legii Warszawa i Zagłębia Lubin podpisał z "Kolejorzem" kontrakt obowiązujący do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Warunkiem prolongaty umowy będzie wypełnienie założonych celów, czyli zdobycie Pucharu Polski i awans do czołowej ósemki ekstraklasy.

Oprócz Jana Urbana zaprezentowano także pozostałych członków nowego sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Asystentem nowego trenera będzie jego wieloletni współpracownik Hiszpan Jose Antonio Vicuna, czyli popularny "Kibu". - To dla mnie bardzo wartościowy chłopak, przygotowany pod każdym względem do takiej pracy. Pracuje ze mną od wielu lat, mówi biegle po polsku, więc nie będzie żadnych problemów z komunikacją - tłumaczy Urban. Kolejnym jego współpracownikiem będzie trener przygotowania fizycznego Cesar Sanjuan-Szklarz, który również pracował z Janem Urbanem w Legii Warszawa. Cesar pochodzi z Meksyku, ale jego matka jest Polką, więc w jego przypadku także nie będzie bariery językowej. Trenerem bramkarzy zostanie Andrzej Dawidziuk, który w przeszłości pracował już z golkiperami Lecha (był w sztabie Jose Marii Bakero).

W sztabie szkoleniowym pozostaną Andrzej Kasprzak (trener przygotowania fizycznego), dotychczasowi analitycy oraz fizjoterapeuci.

Oprócz Macieja Skorży Lech Poznań pożegnał się zatem także z jego współpracownikami: Tomaszem Rząsą, Dariuszem Żurawiem, Andrzejem Krzyształowiczem oraz Paolo Terziottim. Kontrakt Lecha z Maciejem Skorżą miał obowiązywać do 2017 roku. - Umowę z trenerem Skorżą rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Dogadaliśmy się, podaliśmy sobie ręce i rozstaliśmy się w zgodzie, ale warunki, na jakich to zrobiliśmy, są tajne - tłumaczy wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.Czy Lech Poznań dobrze zrobił, że zatrudnił trenera Jana Urbana?