Liga Europejska. Belenenses Lizbona, grupowy rywal Lecha Poznań, wreszcie wygrało mecz

Belenenses Lizbona pokonało drugoligowy zespół Atletico Lizbona 2:0 w drugiej rundzie pucharu ligi portugalskiej. To pierwsza wygrana rywali Lecha Poznań z Ligi Europejskiej po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa.

Puchar Ligi to rozgrywki bez większej rangi. Toczą się nawet w trakcie przerwy reprezentacyjnej, gdy niemal każdy klub oddaje swoich piłkarzy drużynom narodowym. W starciu z piątym zespołem Ligi Vitalis (drugi poziom rozgrywek w Portugalii) zespół Belenenses wystawiło m.in. piłkarzy, którzy nie grali we wrześniu z Lechem Poznań w pierwszej kolejce Ligi Europejskiej. Jednym z nich był Tiago Silva, który w 10. minucie wykorzystał rzut karny i dał Belenenses prowadzenie w meczu z Atletico.

Gospodarze grali już wówczas w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pierre'a Mbemby. Rywale "Kolejorza" też kończyli mecz w dziesięciu, bo w 62. minucie z boiska został usunięty obrońca Joao Amorim. Od 50. minuty goście prowadzili już jednak 2:0 po golu Fabio Sturgeona.

Belenenses przerwało serię trzech meczów bez wygranej - dwa ostatnie przegrało po 0:4 (z FC Porto w ekstraklasie i Fioretniną w Lidze Europejskiej), a wcześniej zremisowało 2:2 z Aroucą w Lidze Sagres.