Polska przegrywała z Izraelem, ale wygrała. Trzech piłkarzy Lecha Poznań na boisku

Obrońca Lecha Poznań Tomasz Kędziora był kapitanem reprezentacji Polski do lat 21, która pokonała Izrael 3:1 (0:1) w towarzyskim meczu rozegranym w Lublinie. Zagrali też inni zawodnicy ?Kolejorza?: Dawid Kownacki i Dariusz Formella.

To był pierwszy z dwóch zaplanowanych na te dni meczów kontrolnych kadry prowadzonej przez poznańskiego trenera Marcina Dornę. 13 października biało-czerwoni zagrają w Białymstoku z Rumunią. W czwartek w Lublinie długo nie zanosiło się na to, że Polacy wygrają. Od 42. minuty Izrael prowadził 1:0, a w 53. minucie wyrównał Krzysztof Piątek. Bramki Mariusza Stępińskiego z 64. i 68. minuty (ta druga z rzutu karnego) zapewniła zwycięstwo polskiej młodzieżówce.

Jej kapitanem jest Tomasz Kędziora z Lecha Poznań i przeciwko Izraelowi zagrał cały mecz. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęli Dawid Kownacki i Dariusz Formella, a na boisku pojawili się, gdy wynik był już ustalony. Pierwszy z lechitów wszedł w 69. minucie za Martina Kobylańskiego, a drugi w 72. za Kamila Mazka.