Lech Poznań obserwuje stopera młodzieżowej reprezentacji Polski. Gra w Grecji

Lech Poznań wysyła do Grecji swoich skautów, którzy obserwują Sebastiana Chruściela, 18-letniego stopera młodzieżowej drużyny Atromitosu Ateny - twierdzi inkefalonia.gr.


Sebastian Chruściel to piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski. Dostał powołanie do kadry U-19 i przygotowuje się z nią do meczów towarzyskich ze Słowenią (10 i 12 października). Na co dzień występuje w zespole do lat 21 Atromitosu Ateny, który należy do czołowych w Grecji w swojej kategorii wiekowej. W tym sezonie zdobył jedną bramkę - z rzutu karnego w meczu ze Skodą Xanthi.

Zdaniem serwisu inkefalonia.gr młody Polak spisuje się na tyle dobrze, że zainteresował się nim Lech Poznań i na dwa mecze Atromitosu w tym sezonie przysłał swoich skautów. Sebastian Chruściel miał zrobić na nich dobre wrażenie.

Grecy twierdzą też, że młodzieżowym reprezentantem Polski interesują się też większe kluby w kraju, a pochlebnie o piłkarzu wypowiada się też Giannis Goumas, selekcjoner reprezentacji Grecji U-19, w której piłkarz też mógłby występować. Sebastian Chruściel urodził się bowiem w Grecji, ale oboje jego rodzice są Polakami.

Dotąd wystąpił w ośmiu meczach reprezentacji Polski do lat 18.