Belenenses Lizbona też przegrywa. Druga porażka Portugalczyków 0:4 w jednym tygodniu

To nie był udany tydzień dla Belenenses Lizbona, rywala Lecha Poznań w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. Portugalczycy w ciągu czterech dni dwukrotnie przegrali 0:4 - najpierw z Fiorentiną w pucharach, a następnie z FC Porto w lidze
Zespół FC Porto to drugi potentat ligi portugalskiej, z którym w tym sezonie zagrało Belenenses Lizbona. I drugi raz skończyło się to smutno. Najpierw ekipa z Belem przegrała aż 0:6 z Benficą Lizbona , a teraz Belenenses przegrało 0:4 z FC Porto.

FC Porto zaczęło strzelać gole dopiero w drugiej połowie. Najpierw trafił Meksykanin Jesus Corona, a dwie minuty po nim - Algierczyk Yacine Brahimi. Pod koniec spotkania trzecią bramkę zdobył Włoch Pablo Osvaldo, były gracz Fiorentiny, a rezultat na 4:0 dla FC Porto ustalił w 86. minucie Hiszpan Ivan Marcano.

FC Porto jest liderem portugalskiej ekstraklasy, wyprzedza Sporting Lizbona, Rio Ave i Sporting Braga. Belenenses Lizbona zajmuje trzynastą pozycję w tabeli, traci do liderów 10 punktów.