Media w Peru o byłych piłkarzach Lecha Poznań: Hernan Rengifo jak Robert Lewandowski [WIDEO]

Były napastnik Lecha Poznań Hernan Rengifo zdobył wszystkie trzy bramki w meczu Juan Aurich Chiclayo z Leon de Huanuco w ekstraklasie Peru. Tamtejsze media natychmiast porównały ten występ do niedawnego popisu Roberta Lewandowskiego.

Faktycznie, jest kilka podobieństw. Hernan Rengifo rozpoczął niedzielny mecz na ławce rezerwowych, tak samo jak Robert Lewandowski we wtorkowym pojedynku Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg. Ich zespoły nie potrafiły strzelić gola do przerwy (Bayern przegrywał 0:1, a w Chiclayo był remis) i obaj byli gracze Lecha Poznań zupełnie zmienili losy spotkania.

Kapitan reprezentacji Polski zdobył pamiętne pięć bramek w dziewięć minut. Hernan Rengifo natomiast uzyskał "tylko" hat tricka i potrzebował do tego ponad dwóch kwadransów - trafiał bowiem w 59. minucie, 62. i 89.

W ekstraklasie Peru rozegrano dotąd pięć kolejek. Liderem z trzynastoma punktami jest Sporting Cristal Lima, a Juan Aurich Chiclayo Hernana Rengifo zajmuje drugie miejsce z punktem straty. Były snajper "Kolejorza" ma na koncie cztery trafienia.

Spośród Peruwiańczyków, którzy grali w Lechu Poznań, a potem wrócili do ojczyzny, w piłkę gra jeszcze Anderson Cueto. Wiosną wznowił przygodę z futbolem i jest teraz zawodnikiem drugoligowego klubu Sport Boys Callao; zdobył dla tej drużyny cztery bramki. W ubiegłym roku karierę zakończył natomiast Henry Quinteros.