Sport.pl

Jasmin Burić z Lecha Poznań w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Pojedzie na Euro 2016?

Bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić znów dostał powołanie do reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Ta będzie w październiku walczyła z Walią i Cyprem o wyjazd na Euro 2016.


Bośniacy bardzo źle rozpoczęli eliminacje do turnieju, który za niespełna rok odbędzie się we Francji. W czterech ostatnich meczach zdobyli jednak dziewięć punktów i wciąż mają szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli grupy B. Tracą jednak do Belgów aż pięć punktów i bardziej realna jest walka o trzecią, barażową lokatę z Izraelem, który ma dwa punkty więcej od zespołu z Bałkanów.

10 października Bośnia i Hercegowina zagra u siebie z liderem grupy, Walią, a trzy dni później wybierze się na Cypr.

Pojedynek z Walijczykami odbędzie się w Zenicy, a więc rodzinnym mieście Jasmina Buricia. Bramkarz Lecha Poznań został powołany na oba mecze, ale ma raczej znikome szanse na występy, bo podstawowym graczem na tej pozycji jest u Bośniaków Asmir Begović z Chelsea Londyn.

28-letni lechita ma na koncie jeden występ w pierwszej reprezentacji swojego kraju, ale było to w 2008 roku, gdy jako piłkarz Celika Zenica zagrał w towarzyskim pojedynku z Azerbejdżanem.

Więcej o: