Sport.pl

Legendarny polski bramkarz: Piłkarze Lecha Poznań poczuli się panami świata. W tym klubie potrzebny jest wstrząs!

PRZEGLĄD PRASY. Były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek ostro krytykuje piłkarzy Lecha Poznań. - To, co dzieje się teraz z Lechem Poznań, jest dla mnie niewyobrażalne - komentuje na łamach ?Przeglądu Sportowego?.
Podczas gdy wszyscy zastanawiają się, gdzie leży przyczyna kryzysu Lecha Poznań, który w zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Polski, a po 10 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy, były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek wskazuje na problem mentalny. - Zdobycie mistrzostwa Polski zupełnie zdjęło z piłkarzy presję. Być może niektórzy poczuli się panami świata, wielkimi gwiazdami i teraz to przekonanie jest brutalnie konfrontowane z rzeczywistością. Pojawiają się kolejne porażki, kibice z przyjaciół stali się wrogami i teraz taki piłkarz ma problem. Kilku lechitów ewidentnie jest na boisku spiętych czy wręcz sparaliżowanych tą presją, która powróciła - uważa były bramkarz Realu Madryt i FC Liverpool.

Jerzy Dudek przekonuje, że potrzebna jest natychmiastowa i stanowcza reakcja. - Ktoś musi uderzyć ręką w stół i jasno powiedzieć, że tak dalej nie może być. Potrzebne są jasne i konkretne decyzje, tymczasem czytam w mediach, że napastnicy zawodzą, ale działacze są cierpliwi. Że pozycja Skorży jest niezagrożona. I że działacze nadal czekają. Nawet ich ostatnia decyzja o ewentualnym zamrożeniu pensji czy premii jest, moim zdaniem, za łagodna. Jeżeli piłkarze, którzy w ubiegłym sezonie byli najlepsi w Polsce, teraz przegrywają prawie z każdym, mogliby usłyszeć: "Nie dostajecie w ogóle pensji! Od teraz będziemy wam płacić wyłącznie za zwycięstwa. Dostaniecie też zwrot kosztów za dojazdy". Przesadzam? Nie sądzę. Piłkarze to specyficzni ludzie i w stosunku do nich, jeżeli chce się być skutecznym, czasami trzeba działać radykalnie - grzmi na łamach "Przeglądu Sportowego".

Legendarny polski bramkarz zadaje też pytania działaczom "Kolejorza": - Chcemy odnosić sukcesy w pucharach? Pragniemy, by nasz mistrz nie kompromitował się w kolejnym sezonie? To sprawmy, żeby miał w kadrze dwudziestu piłkarzy na europejskim poziomie, a nie tylko dwunastu. W przeciwnym razie za mocne może okazać się nawet Belenenses - przewiduje Jerzy Dudek, który uważa jednak, że Lech nie spadnie z ligi, ale może mieć problem z zakwalifikowaniem się do czołowej ósemki.

Cały felieton Jerzego Dudka o Lechu Poznań można przeczytać- tutaj

Więcej o:
Skomentuj:
Legendarny polski bramkarz: Piłkarze Lecha Poznań poczuli się panami świata. W tym klubie potrzebny jest wstrząs!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX