Liga Europejska. Belenenses Lizbona prowadziło do 75. minuty, a potem... Kryzys rywali Lecha Poznań trwa

Belenenses Lizbona, które jest rywalem Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej prowadziło już 2:0 na wyjeździe z zespołem Arouca, ale pojedynek skończył się remisem 2:2. Stołeczny zespół zajmuje trzynaste miejsce w tabeli Ligi Sagres.

Przed tygodniem Belenenses odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie, gdy pokonało 2:0 Moreirense. Teraz podopieczni Ricardo Sa Pinto też mieli dwubramkową przewagę - najpierw do siatki FC Arouca trafił Andre Sousa (41. minuta), a pół godziny później Luis Leal. Gospodarze zdążyli jednak odpowiedzieć golami Nuno Valente (w 76. minucie) i Hugo Basto (86.)

Po sześciu kolejkach ekstraklasy piłkarze z Lizbony są na trzynastym miejscu z siedmioma punktami.

Przypomnijmy, że w zupełnie innych nastrojach są zawodnicy FC Basel, którzy właśnie wygrali dziewiąty z dziesięciu meczów w lidze szwajcarskiej. Drużyna z Bazylei to najbliższy przeciwnik Lecha Poznań. "Kolejorz" zagra z nią już 1 października.

Ostatni z rywali mistrza Polski - Fiorentina, której zawodnikiem jest Jakub Błaszczykowski - zmierzy się z liderem Serie A Interem Mediolan o godzinie 20.45.